Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt 2017 yılında işsizliğin azaltılması icin Nizip li işadamlarına istihdam cağrısı yaptı.

7 Şubatta Ankara da gercekleşen Turkiye Ekonomi Şurası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a iş dunyası tarafından istihdama destek sozu verildiğini hatırlatan NTO Başkanı Ozyurt: Nizip li İşadamları olarak Mart ayı sonuna kadar 500 kişi yılsonuna kadar ise bin 500 kişi istihdam sozu verilmiştir. dedi.

Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliğine Nizip li İşadamları olarak en ust duzeyde katılım sağlanacağına inandığını belirten NTO Başkanı Ozyurt sozlerini şu şekilde surdurdu: İstihdam seferberliğinin yurutulmesi icin işadamlarına Nizip Ticaret Odası olarak daima destek ve rehber olunacaktır. Bu kapsamda işadamlarımızın istihdama katkı sağlarken devletimizin vermiş olduğu desteklerden en ust duzeyde faydalanmaları icin Nizip Ticaret Odası, Gaziantep Calışma ve İş Kurumu İl Mudurluğu ve KOSGEB Gaziantep il mudurluğu işbirliği ile 23 Şubat Perşembe gunu saat 14:00 da ilgili uzmanların katılımıyla Nizip Ticaret Odası nda bilgilendirme semineri duzenlenecektir. Gunumuzde işyerlerinin nitelikli personel calıştırmaları firmaların faaliyetlerini surdurmek icin oldukca onemlidir. İlcemizde faaliyet gosteren KOBİ'lerin Nitelikli Eleman Desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca mesleki deneyimi veya iş tecrubesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrubesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması İŞ-KUR tarafından eğitimler de verilmektedir. Bu nedenle işadamlarımızın bilgilendirme toplantısına katılmaları onem arz etmektedir. Son zamanlarda dış kaynaklı ceşitli orgutler ulkemize pek cok sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle millet olarak iceride birbirimize daha cok kenetlenmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimiz dik duruşuyla bunların hepsini aşacak guce ve azme sahip olduğumuzu gosterdik. Şimdi ise işadamları olarak istihdam ve ekonomide dik durma ve destek olma zamanıdır. şeklinde konuştu.