Nizip Ticaret Odası ile Alkan Meslek Lisesi arasında Mesleki Eğitimin Guclendirilmesi İşbirliği protokolu imzalandı.

Nizip Ticaret Odası nda gercekleşen imza toreninde bir konuşma yapan Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Alkan Meslek Lisesi işbirliği ile Mesleki Eğitimin Guclendirilmesi İşbirliği protokolu imza toreni icin bir araya geldiklerini vurgulayarak bu torenin gercekleşmesinde emeği gecen herkese teşekkur etti.

NTO Başkanı Ozyurt; Protokolumuzun amacı, Nizip Ticaret Odası ve Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yapılarak, Mesleki Eğitimde okuyan oğrencilerin niteliklerini artırmak, kurumlar arası işbirliği ile mevcut ilişkileri geliştirmek, mesleki eğitimde ortak vizyon oluşturmak ve mesleki teknik eğitimin niteliğini guclendirmektir. dedi.

Ozyurt konuşmasında; Protokol kapsamında, Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nizip Ticaret Odası ile işbirliği yapılarak, işgucu piyasasının ve sektorun ihtiyac ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanmasının gerekliliği protokolumuzun ana hedefidir. ifadelerine yer verdi.

Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muduru Kıymet Taş ise, Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nizip Ticaret Odası arasındaki işbirliğini artırmak ve surekli hale getirmek icin bugun bu protokolu imzalamaktayız. Nizip Ticaret Odası, Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ndeki programların, ilgili sektor ve iş piyasası aktorlerinin beklentileri doğrultusunda gelişmesine ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ndeki eğitim ortamlarının nitelikli bir mesleki ve teknik eğitim yapılabilecek şekilde iyileştirilmesinde, atolye ve laboratuar ihtiyacları ile eğitim arac- gereci, makine-techizat ve diğer donatım malzemesi ihtiyaclarının karşılanmasında katkı sağlayacaktır. Protokolumuzun imzalanmasında emeği gecen Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt ve yonetim kurulu uyelerine cok teşekkur ederim. ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Mesleki Eğitimin Guclendirilmesi İşbirliği protokolu imzalandı.

Protokol torenine NTO Yonetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Yonetim Kurulu Uyeleri Mehmet Ali Karabacak, Osman Alpaslan, Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mudur Yardımcısı Eyyup Bilmez ve Guzellik ve Sac Bakım oğretmeni Sema Benli de katıldı.