NTO Yonetim Kurulu Başkanı Ozyurt: Gaziantep in ihracatına katkı sağlamak icin dunyanın farklı ulkelerinde pazar araştırmaları yapıyoruz

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Gaziantep in ihracatına katkı sağlamak icin dunyanın farklı ulkelerinde pazar araştırmaları yaptıklarını soyledi.

Ozyurt, yaptığı acıklamada, ticaret ve sanayide onemli bir noktaya ulaşan Gaziantep in her alanda one cıkan onemli bir şehir olması icin calıştıklarını belirtti.

İlcenin zeytin, zeytinyağı, sabun ve fıstık uretiminde şehrin ekonomisine katsı sunduğunu ifade eden Ozyurt, şoyle devam etti: Gaziantep in 10 aylık ihracatına baktığımızda 5 milyar 144 milyon 850 bin dolara ulaştığını goruyoruz. İlcemizde faaliyet gosteren işletmeler de yaptığı calışmalara bu rakama katkı sunmaya calışıyor. Gaziantep in ihracatına katkı sağlamak icin dunyanın farklı ulkelerinde pazar araştırmaları yapıyoruz. Her gecen gun farklı pazarlara adım atmaya devam ediyoruz. Nizip te uretilen zeytin, zeytinyağı ve sabunun farklı ulkelerde kullanılmaya başlaması bizleri mutlu ediyor.

Nizip in Turkiye nin onemli zeytin ve zeytinyağı ureticisi ilcelerinden biri olduğunu vurgulayan Ozyurt, Gaziantep ten 10 ayda ihrac edilen zeytin ve zeytinyağının da 16 milyon 613 bin dolar olduğunu kaydetti. Bu rakamların daha da artması icin calıştıklarını belirten Ozyurt, aynı şekilde sabun ihracatının da artması icin pazar arayışlarını surdurduklerini sozlerine ekledi.