Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ilk önce Nizip Ticaret Odasında yapılan 'Gönül Elçileri' toplantısına katıldı. Burada yapılan projeler hakkında bilgi veren Bakan Şahin, bütün Türkiye'de hayır yapmada bir yarış olduğunu belirterek, koruyucu aile ile birlikte binlerce çocuğun yaşamına dokunduklarını dile getirdi.

Nizip Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıda Gönül Elçileri projesi hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Nizip'in kardeşliğin merkezi olduğunu söyledi. Bakan Şahin, "Nizip bizim övünç kaynağımız Nizip kalkınmanın, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin merkezidir. Mazlumun, mağdurun, muhtacın, hastanın, yolda kalmışın yaşlının yani bütün dezavantajlı grupların bakanlığı olarak ne kadar sorumluluk sahibi olduğumuzu biliyoruz. Bakan nedir diye sorduğunuz zaman ve ne kadar geçici olduğunu bilen yürekler olarak şunu biliyoruz ki bittiği zaman neler söylenecek, bunun hesabı nasıl verilecek. Özellikle makamın hesabını vermek içinde ekip olarak çok büyük gayret içinde çalışıyoruz. Özellikle bizim alana baktığınız zaman işte gönüllük diyorlar. Nedir gönüllülük yürek midir, kalp midir? Nedir gönülden, gönüle, kalpten, kalbe giden yol. Nedir insanlık için yapacaklarımız. Yalnızca kendi evladın için değil bütün çocuklar için ayni şeyi yürekte ne kadar hissediyorsun. Kendi annen, baban kendi yaşlın için hissettiğinin diğerleri içinde hissede biliyor musun? Yani kendin için istediğini başkaları için hissede biliyor musun? aslında biz böyle bir inancın evlatlarıyız. Böyle bir kültürün böyle bir medeniyetin evlatlarıyız. Bizim inancımızda ucan kuşun yuvasının hesabı görülmüş gerekli tedbirler alınmış. Ucan kuş soğukta kalmasın diye şehirlerimiz ona göre yapılmış. Biz başbakanımızın eşinin başkanlığında himayesinde dedik ki bu işi en iyi valilerimizin, kaymakamlarımızın eşleri ile bu işi takip ederiz. Onlar bu projeyi anlattıkları zaman zaten bizim insanımız çok hazır yapabilmeyi bir şeyler verebilmeyi çok istiyorlar veren el alan elden üstün anlayışından geliyor. Mesele bunu sosyal sorumluluk projesine dönüştürüp paketleyip çok güzel bir şeklide nasıl yola gidilebileceğini gösterebilmekti" dedi ve başarı dileklerinde bulundu.

Daha sonra Nizip Ticaret Borsasına geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşların katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda çoğu köy muhtarlarından oluşan katılımcıların sorunları dinledi. Yapılan toplantıya; Gaziantep Valisi Erdal ATA, Gaziantep Milletvekilleri, Mehmet SARI, Ali ŞAHİN, Derya BAKBAK, Halil MAZICIOĞLU, Abdullah Nejat KOÇER, Mehmet ERDOĞAN, AK Parti İl Başkanı Ahmet UZER, Nizip Kaymakamı Yaşar KARADENİZ, Nizip Belediyesi Başkanı Hacı Fevzi AKDOĞAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ömer ÖZCAN ile İl ve ilçe Daire Müdürleri de katıldı.