Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı Tarafından desteklenen “ Küçük Adımlarla Büyük Hedeflere” SODES Projesi Kapsamında Nizip Ticaret Odası Tarafından Autocad Çizim Kursu ve İngilizce Kursu verilecektir.

Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu yaptığı açıklamada, Projemiz kapsamında, ilçemizde bulunan 20 genç işsize yönelik Autocad Çizim Kursu ve 20 genç işsize ise Yabancı Dil (İngilizce) kursu düzenlenecek olup, Kursu tamamlayan kursiyerlere proje ortağımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından M.E.B onaylı birer sertifika verilecektir. Düzenlenen kurs programının ardından, teorik bilgilerin pratik hale getirilmesi adına 30 iş günlük staj programı düzenlenecek olup, Eğitim ve staj süresince 40 kursiyere günlük 15 TL harçlık ödenecektir.

Kurslarımıza katılacak adayların 18-29 yaş arasında bulunmaları, En az lise mezunu, Nizip’te ikamet ediyor olmaları, İşsiz/çalışmıyor olmaları, İşkur’a kayıtlı olmaları, Autocad Çizim Kursuna katılacak adayların da Bilgisayar sertifikasına sahip olması, Teknik çizim konusunda ön bilgi ve yeteneğe sahip olmaları gerekmektedir.

Kurslara katılmak isteyenlerin 12 Eylül 2013 Perşembe günü mesai bitimine kadar Odamıza başvurmaları gerekmektedir dedi.Kaynak...