<p align="center" HABER: www.Nizipdenge.com http://www.Nizipdenge.com/uploadresimler/haberler/r_20070327131552_ozyurt_fuar.jpg[/IMG]

.
<p align="justify" Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt yaptığı açıklamada "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yeni girişimciler ve mevcut girişimcilerin ufkunu açmak üzere 13-14 Nisan tarihlerinde Gaziantep’te "KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarı" düzenleyecek" dedi.

Özyurt kendilerine gelen açıklamada; "Küçük ve orta ölçekli sanayi geliştirme idaresi başkanlığı (KOSGEB) Türkiye Bilimsel Teknik Araştırmalar Kurumu (TUBİTAK) Türk Patent Enstitüsü (TPE) ve Halk Bankası’nın da ortakları olduğu proje kapsamında 20 ilde gerçekleştirilecek fuarı, Güneydoğu’daki en önemli durağıda Gaziantep olacak. Düzenlenecek fuarda KOBİ’ler, Kamu ve Özel Sektörde bilgi ve hizmet üreten finansman ve kredi sunan kuruluşlar ile buluşacak. Proje ile üretimde istihdamda, ihracatta büyük pay alan KOBİ’lere fuar sayesinde daha fazla güçlenmeleri üretim, dış ticaret, markalaşma, belgelendirme, finansman, pazarlama fuarlar iç ve dış yatırım olanakları gibi konularda bilgi gereksinimlerini karşılanması amaçlanıyor. KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarına Gaziantep’teki 3 bin’den fazla KOBİ’nin yanısıra bölge iller, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan da işletmecilerin katılacak" denildiği belirtti..