22. Uluslararası Kelaynak ve Çevre Festivali, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in katılımıyla kutlandı.
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival, ünlü simaların katılımıyla iki gün boyunca sürdü. Çeşitli yarışmalara ve etkinliklere ev sahipliği yapan festivalin son gecesinde bir gösteri sunan Kazak ve Türk folklor ekipleri, izleyenlerden büyük alkış aldı.
Coşkulu geçen festivalin final gecesinde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses, yaklaşık 20 bin kişiye konser verdi. Tatlıses'in sahne almasıyla birlikte adeta yer yerinden oynadı. "Fırat" türküsünü seslendiren Tatlıses, gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkardığı 13 yaşlarındaki Birecikli çocuğa davul çaldırdı.
Küçük çocuğa saz ekibi eşlik ederken, Tatlıses de, "Dam üstünde un eler" türküsünü seslendirdi. Türkü sonunda küçük çocuğun anlından öpen Tatlıses, seyircilerden büyük alkış aldı. Sahneden inerken hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Tatlıses'e İzdiham yaşanmaması için çevik kuvvet polisi eşlik etti.