• Okul Adı : Zübeyde Fidan Sayın İlköğretim Okulu
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Öğrenci Sayısı : 433
  • Derslik Sayısı : 16
  • Telefon : 0 342 518 04 40
  • Faks :
  • E-Posta :
  • Web :
  • Adres : Yunus Emre Mah. Mehmetçik Cad. No:12
  • Hakkında : Yunus Emre Mahallesinde, 1996 yılından önce okul yoktu. Gaziantep ve Şanlıurfa’yı birbirine bağlayan E-90 (İpek) yolunun mahalleyi ilçemizden ayırması ve öğrencilerin okula gitmek için bu yolu geçmek zorunda olmasından dolayı yolda sürekli kazalar meydana gelmekteydi. Çocukların kazalarda ölmesi nedeniyle bu duruma üzülen hayırsever vatandaşlarımızdan Osman SAYIN, burada 1996 yılında bir okul yaptırdı. Zübeyde Fidan Sayın İlköğretim okulunun arsası 4953 metrekaredir, Önceleri ilkokul olarak yapılmıştır. 6 derslik, bir müdür odası, bir müdür yardımcısı odası ve bir tanede araç–gereç odasından ibaretti ve çatısı yoktu. Daha sonra ülke genelinde zorunlu öğrenim 8 yıla çıkarılınca ilköğretime çevrilmiştir. Bu sırada okulun mevcudu sürekli artınca ve 6,7 ve 8. sınıflar için idare odaları sınıflara çevrilmiştir. 1 oda kalınca bu oda hem idare odası, hem öğretmen odası hem de araç-gereç odası olarak kullanılıyordu. Bu da sıkıntıya neden oluyordu. 2004 yılında eski binaya çatı ve genel onarım yapıldı. Ayrıca yanına 3 katlı 9 derslikli, bir bilgisayar teknolojileri sınıfı, bir laboratuar, özürlü tuvaleti, bir çok amaçlı salon, kütüphane ve idareci odaları bulunan yeni bir bina yaptırmıştır.Okulumuza kalorifer tesisatı döşenmiştir. Yeni okul binası, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmiştir