• Okul Adı : Tekel İlköğretim Okulu
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Öğrenci Sayısı : 823
  • Derslik Sayısı : 24
  • Telefon : 0 342 518 4557
  • Faks :
  • E-Posta :
  • Web :
  • Adres : Kıbrıs Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı.
  • Hakkında : Okulumuz Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde olup Şanlıurfa-Gaziantep karayoluna 100 Metre mesafede bulunmaktadır. Tekel Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan okulumuz 2003-2004 Eğitim Öğretim Yılında hizmete girmiştir. Okulumuz bodrum dahil 5 (beş) katlı betonarme bir yapıya sahip tam donanımlı bir proje okuludur. Okulumuz; İdari Bina, Derslikler ve Çok Amaçlı Salon adlı üç ayrı binadan meydana gelmektedir. Ayrıca derslik binasına eklenmiş kantin ve yemekhane bulunmaktadır. Okulumuzun oturum alanı 5.000 m2’si bina 5.000 m2’si bahçe olmak üzere toplam 10.000 m2’dir. Okulumuzun mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup tüm binalarda LPG ile çalışan kalorifer sistemi mevcuttur.Ortaöğretimi kazanan öğrenci sayısını artırmak, bunun için öğrenci başarı durumunu en üst seviyeye çıkarmak bizim temel prensibimizdir. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Okulumuz yeni hizmete girmiş olmasına rağmen İnanıyoruz ki Okulumuz en kısa sürede İlçemiz Nizip’te saygın yerini alacaktır. Yine okulumuz Öğrencilerini Her türlü Kültürel, bilimsel, sanatsal ve Sportif faaliyetlere yönelterek onların bu alandaki başarılarını ve ilgilerini arttırarak geleceğin bilin adamlarını, sanatçılarını ve sporcularını yetiştirmek temel prensibimizdir Okulumuzda Özel alt sınıf açılmıştır