Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nı kutladı.
Ozyurt, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı na ilişkin yayımladığı mesajda, Kurban Bayramı nın yeni başlangıclara vesile olmasını dileyerek milli ve dini bayramların milletce kenetlenmemiz icin onemli roller ustlendiğini ifade etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Ozyurt, bir asır once destan yazan Turk milletinin yeni destanlar yazmaya devam ettiğini belirtti. 30 Ağustos 1922 nin Turk milletinin kaderini değiştiren onemli bir gun olduğunu vurgulayan Ozyurt, Turk milleti dunya var olduğu gunden beri hur yaşamıştır. Bağımsızlığa aşık bir milletin bir başka bir devletin hegemonyasında yaşamasını beklemek akla zarardır. Olmeyi esir olmaya tercih eden bir millet hicbir zaman boyunduruk altında yaşamaz. 30 Ağustos Zafer Bayramı da Gazi Mustafa Kemal Ataturk onderliğinde milletce kenetlenerek bağımsızlığımızın tescillendiği tarihimizdeki en onemli donum noktalarından birisidir. Bu zaferin kazanılmasında emeği olan Gazi Mustafa Kemal Ataturk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ifadelerini kullandı.

Bayramlar milletce kenetlenmeye vesiledir

Manevi zaman dilimlerinin en guzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini isteyen Ozyurt, bu gunlerin sonraki zamanlarda da devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti. Kurban Bayramı nın yardımlaşma duygularını da one cıkaran kıymetli gunler olduğunu kaydeden Ozyurt, Milletimiz dunden bugune yardımlaşmaya, duşene el uzatmaya her zaman değer vermiştir. Kurban Bayramı da yardımlaşmanın zirve yaptığı nadide gunlerdir. Bugunlerin en guzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum Bayramlar birlik ve beraberliğimizin, milletce kenetlenmemizin en onemli fırsatları arasındadır.. Bu vesileyle vatandaşlarımızın, iş dunyasının, yonetim kurulumuzun, meclis ve meslek komite uyelerimizin bayramını kutluyorum dedi.