Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, yayımladığı mesajla gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı nı kutladı.

İnsanların bilgiye ulaşmasının ve doğruları oğrenmelerinin temel hakları olduğunu ifade eden Ozyurt, basının demokrasinin korunmasında onemli bir rolu olduğunu belirtti.

Ozyurt acıklamasında şunları soyledi: "Basın, kamu adına gercekleri araştırma, doğru ve gercek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Cağdaş ve demokratik bir ulke olmanın temel dayanaklarından birisi de bağımsız ve guclu bir basına sahip olunmasıdır.15 Temmuz hain darbe girişiminde ulkemizin birlik ve beraberliğine, milli iradeye ve demokrasimize kastedenlere karşı dik duruş sergileyen ulusal ve yerel basınımız, milletten ve demokrasiden yana kesin bir tavır almıştır. Bu da gostermiştir ki, milli değerlere saygılı, kişi hak ve ozgurlukleri temel alan bir anlayışla gorevini yerine getiren basın, demokrasimizin en buyuk guvencesidir. Bu duygu ve duşuncelerle; ilimizde ve bolgemizde duyarlı, sorumlu ve ozverili şekilde gorevini yerine getiren değerli tum basın calışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı nı kutluyor, calışma hayatlarında başarılar diliyorum."