Turkiye İhracatcılar Meclisi (TİM) tarafından acıklanan Turkiye nin en buyuk 1000 ihracatcısı firmasında yer alan Gaziantepli ihracatcı firmaları kutlayan Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ozyurt global pazarlarda surdurulen tanıtım calışmalarıyla cok calışmanın sonuclarının alındığını ifade ederek sonucun Gaziantep icin bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkan Mehmet Ozyurt Turkiye İhracatcılar Meclisi (TİM) tarafından acıklanan Turkiye nin en buyuk 1000 ihracatcısı firmasında yer alan Gaziantepli ihracatcı firmaları kutladı. Başkan Ozyurt Gaziantepli sanayici, iş adamları ve ihracatcılarımız icin gurur verici bir tablo. Her gecen gun Gaziantep in ihracat rakamları artarken 2016 verilerine gore Turkiye nin en buyuk 1000 ihracatcı firması arasına 11 yeni Gaziantepli firmanın eklenmesi ve 1000 firma arasında 73 Gaziantepli firmanın yer alması butun sektorler icin olumlu ve gurur verici bir tablodur dedi.

Tanıtım ve Cok Calışmanın Sonuclarını Alıyoruz

Dunya pazarlarında başlatılan tanıtım atağının da sonucları olumlu etkilediğini ifade eden Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ozyurt sağlanan devlet destekleriyle bir cok firmanın uluslararası fuarlarda stant acma şansı yakaladığını, stant acamayanların ise bu fuarlarda her turlu tanıtım, inceleme ve araştırma gezilerine katılan heyetler arasında yer aldığını belirterek 2017 yılı Gaziantep ve bolgemiz icin ihracatın arttığı onemli bir yıl olacaktır. Nitekim ilk beş aylık ihracat rakamlarımız bunun en iyi gostergesidir. İhracatımızın artması demek uretimin ve beraberinde istihdamın da artması demektir. Firmalarımız bu gun global pazarların etkili aktorleri arasında yer almaya başlamıştır. TİM tarafından acıklanan Turkiye nin en buyuk 1000 ihracatcısı arasına giren Gaziantepli firmalarımızı yurekten kutluyorum dedi.