Nizip Ticaret Odası ve KOSGEB Gaziantep Mudurluğu işbirliği ile Girişimcilik ve Genel Destek Programı bilgilendirme toplantısı Nizip Ticaret Odası meclis toplantı salonunda duzenlendi.

Toplantının acılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gundoğdu, 2012 yılından itibaren girişimcilik eğitimlerini yapmaktayız. KOSGEB Gaziantep Mudurluğu, Gaziantep İşkur Mudurluğu ve Odamız ev sahipliğinde bugune kadar toplam 1066 kişiye girişimcilik eğitimleri verdik. Ayrıca eğitim alan girişimcilerin %36 sının bayan olması ayrı bir sevindirici durum. Eğitimlerimizin gercekleşmesinde emeği gecen kurumlara ve hocalarımıza teşekkur ederiz. şeklinde konuştu.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Gaziantep KOSGEB Uzmanı Fatih Yuvacı ise KOSGEB in Girişimcilik Programı ve Genel Destek Programının ayrıntılarını anlatacağını ifade ederek sozlerini şu şekilde surdurdu. Bizlerin amacı sizle en doğru bilgileri birinci ağızdan anlatarak bu desteklerden sağlıklı bir şekilde maksimum derecede faydalanmanızdır. Girişimcilerimiz oncelikle iş kurabilmeleri icin gercek bir iş planına sahip olmaları gerekmektedir. İş planı fikrinizin yapılabilir ve surdurulebilir olup olmadığını gozden kacırabileceğiniz durumların da farkına vararak değerlendirmenizi sağlar. İş planı yapmadan bir işe girişmek, planını cizmeden bir ev inşa etmeye benzer. Derme catma kulubeler belki biraz daha uzun sure ayakta kalabilir ama yıllarca ayakta kalmasını istediğiniz bir bina yapıyorsanız o plana ihtiyacınız var yoksa en ufak sarsıntıda o kulube cokmeye mahkûmdur. Diğer yandan bir iş planı bir kere yapıp bir daha gozden gecirmemekte hata olur. Cunku bir iş planı sizin şimdiki ve gelecekteki durumunuzu belirlemenize yardımcı olur. dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılara geniş bilgiler verilen seminer de soruların cevaplanması ile son buldu.